Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Narodowy Spis Powszechny 2021

Ja_już_się_spisałem2.jpeg

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021).

Spisać możemy się sami korzystając z aplikacji udostępnionej na stronie https://spis.gov.pl. Osoby, które nie mają komputera lub dostępu do Internetu mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach, ul. 3 Maja 17. Na osobę, która chce się spisać czeka specjalnie przygotowany do tego celu komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów pomocą służą wyznaczeni do tego pracownicy Urzędu.

W Urzędzie można spisać się w godzinach pracy: w poniedziałki od 7.30 do 17.00, wtorki-czwartki od 7.30 do 15.30 oraz w piątki od 7.30 do 14.00.

Jeśli nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza spisowego z numerów 22 828 88 88, 22 279 99 99.

Więcej informacji znajduje się na stronie spis.gov.pl.

Spisz się w Urzędzie

 

 

Telefon od rachmistrza

Jeśli jeszcze nie spisałeś się przez Internet, możesz spodziewać się telefonu od rachmistrza. I choć będzie dzwonił do Ciebie z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99, to mieszkaniec naszej gminy, może nawet Twój znajomy. Narodowy Spis Powszechny w gminie Krapkowice przeprowadza dziewięcioro rachmistrzów. Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych. Wszyscy rachmistrzowie przeszli szczegółowe przygotowanie i zobowiązani są do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Przypominamy także, że w dalszym ciągu można spisać się w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach przy ul. 3 Maja 17. Na osobę, która chce się spisać będzie czekać specjalnie przygotowany do tego celu komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów pomocą będą służyć wyznaczeni do tego pracownicy Urzędu. 

baner_dzwoni rachmistrz-dwa-numery.png

 

Narodowy Spis Powszechny 2021- co? i jak?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) rozpoczął się 1 kwietnia. Od tego dnia została udostępniona aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu.

Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej (profil zaufany, bankowość elektroniczna) lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Nie masz lub nie potrafisz obsługiwać komputera? Nie martw się pomogą Ci urzędnicy

Osoby, które nie mają komputera lub dostępu do Internetu albo nie potrafią obsługiwać komputera mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach, ul. 3 Maja 17 i zgłosić się do punktu do samospisu. Na osobę, która chce się spisać będzie czekać specjalnie przygotowany do tego celu komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów pomocą będą służyć wyznaczeni do tego pracownicy Urzędu.

Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w Urzędzie na konkretną godzinę.

Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

Rachmistrzowie będą dzwonić

Jeśli nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza spisowego z numeru 22 828 88 88.

WAŻNE – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz spisowy, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. PAMIĘTAJ – jeżeli nie chcesz udzielać informacji przez telefon – spisz się sam przez Internet w dogodnym dla Ciebie terminie.

Więcej informacji znajduje się na stronie spis.gov.pl.

Liczymy się dla Polski.png

 

cover photo_FB.jpeg

 

Może zadzwonić do Ciebie rachmistrz

Drodzy mieszkańcy przypominamy, że trwa Narodowy Spis Powszechny. Jego podstawową formą jest samospis, ale swoją pracę przez telefon rozpoczęli także rachmistrzowie spisowi, którzy - z uwagi na pandemię - nie będą realizować wywiadów bezpośrednich do odwołania. Rachmistrzowie będą dzwonić z numeru 22 828 88 88. Każdy z nich ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe. Każdy też rachmistrza może zweryfikować poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/ lub kontakt z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99 (wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza). Jeśli obowiązek spisowy został już zrealizowany przez Internet albo poprzez infolinię spisową nikt do Państwa nie będzie dzwonił w sprawie Spisu. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych.

kto-dzwoni-30-300x202.jpeg

 

Gminne Biuro Spisowe 

Przypominamy, mając na względzie konieczność zapewnienia prawidłowego i sprawnego wykonywania prac spisowych burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, jako Gminny Komisarz Spisowy powołał Gminne Biuro Spisowe w Gminie Krapkowice. 

PDFZarządzenie Nr 548.2021 w sprawie powołania Gminnego Biura Spisowego dla miasta i gminy Krapkowice do przeprowadzenia Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań w 2021 r..pdf

 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Drodzy mieszkańcy, przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który jest obowiązkowy. Jego podstawową formą jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę https://spis.gov.pl/ i przejść do aplikacji spisowej. Osoby, które nie mają możliwości samodzielnego dokonania spisu, mogą skorzystać z dwóch stanowisk przygotowanych w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Spisać można się w godzinach pracy Urzędu w budynku nr 1 przy ulicy 3 Maja 17.

IMG_9226.jpeg

 

Poradnik logowania 

Mieszkańcu nie wiesz, jak dokonać samospisu? Zajrzyj do poradnika DOCXNarodowy Spis Powszechny 2021 - poradnik logowania.docx  PDFNarodowy Spis Powszechny 2021 - poradnik logowania.pdf

Poradnik logowania.png

 

Ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Przypominamy, że podstawową formą jest samospis internetowy. Ta forma pozwala nam na udzielenie odpowiedzi na pytania bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę https://spis.gov.pl/ i przejść do aplikacji spisowej.

Metodami uzupełniającymi są spis telefoniczny oraz spis przeprowadzony przy pomocy rachmistrza spisowego. Spisać można się także w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. W budynku nr 1 przy ulicy 3 Maja 17 znajdują się dwa stanowiska do samospisu internetowego.

Co dziesięć lat Główny Urząd Statystyczny pyta mieszkańców Polski między innymi o to „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Otrzymanie wyniki pomagają zarządzać państwem, województwem, powiatem czy gminą.

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Szczegółowe informacje dotyczące spisu znajdują się na stronie https://spis.gov.pl/. Główny Urząd Statystyczny uruchomił także dedykowaną infolinię spisową: 22 279 99 99.

1920x1080px  plakat NSP na ekran RGB.jpeg

......................................................................................................

Aplikacja Demo Narodowego Spisu Powszechnego 

Zachęcamy do zapoznania się z wersją demonstracyjną aplikacji spisowej. Dane wprowadzone w wersji demonstracyjnej nie są pobierane do systemu statystyki publicznej i nie podlegają przetwarzaniu. Wszystkie dane wprowadzone do tej wersji aplikacji są przechowywane tylko na czas pracy z aplikacją. Wersja demo znajduje się na stronie https://demo.spis.gov.pl/#/obligations/001/survey?redirect=%2Fobligations

Demo Spis.png

 

Spot NSP 2021 https://youtu.be/jul9zAhOfxs 

Spot NSP 2021 - wersja z tłumaczeniem j. migowego https://youtu.be/vtDR5EVcQqk

........................................................................................................

 

Infolinia NSP już działa!

Zadzwoń pod numer 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00. Do 31 marca, wybierz Kanał 1 i uzyskaj informacje o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021! Spis rusza od 1 kwietnia 2021 r. i wtedy też Infolinia będzie uzupełniona o kolejny kanał „Spisz się przez telefon”. Nasi konsultanci są gotowi do pomocy.

Plakat

 

...........................................................................................................

 

Ważne informacje dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego znajdą Państwo w prezentacji  PDFNSP2021 prezentacja.pdf

 

1920x1080px  plakat NSP na ekran RGB (1).jpeg

............................................................................................................

Decyzją Centralnego Biura Spisowego termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do Narodowego Spisu Powszechnego 2021 został przedłużony do 16 lutego 2021 roku.

 

Nabór kandydatów na rachmistrzów

Informujemy, że od 1 do 9 lutego 2021 roku trwa nabór na rachmistrzów spisowych do Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Kandydatów na rachmistrzów prosimy o zapoznanie się z zamieszczonym poniżej regulaminem i ogłoszeniem oraz o wypełnienie formularza. Wypełniony formularz prosimy składać w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach, ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Szczegóły pod numerami telefonów 77 44 66 840, 501 482 264. 

PDFOgłoszenie o naborze na rachmistrzów spisowych w gminie Krapkowice.pdf

PDFRegulamin naboru rachmistrzów spisowych do NSP 2021_v.22.01.2021.pdf

DOCXFormularz-oferta kandydata na rachmistrza spisowego do NSP 2021_do pobrania_28.01.2021.docx

...............................................................................................

Narodowy Spis Powszechny 

Szczegóły dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 znajdują się na stronie https://spis.gov.pl/

Nrodowy Spis Powszechny.jpeg