Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Powszechny Spis Rolny 2020

Skrócony czas na wypełnienie samospisu od pierwszego logowania

Od 23 listopada samospis można wypełnić tylko w ciągu 2 dni od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji!

Ważna zmiana dla osób, które chcą się spisać samodzielnie w PSR. Od poniedziałku 23 listopada br. na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 2 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 2 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz. Wcześniej termin ten wynosił 14, później 5 dni, ale ze względu na to, że spis wkrótce dobiega końca,  został ograniczony do 2 dni.

Przypominamy jednocześnie, że Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada br. Jeśli użytkownik gospodarstwa rolnego nie dokona samospisu skontaktuje się z nim rachmistrz.

image009.jpeg

 

Rolniku, przypominamy ważne numery telefonów

  • rachmistrz spisowy w gminie Krapkowice, Emilia Toch-Lignar, tel. 571 501 958,

  • infolinia spisu rolnego, tel. 22 279 99 99 (od poniedziałku do niedzieli od 8:00 do 20:00).

blue-2024619_1280.png

 

Komunikat  Dyrektora Centralnego Biura Spisowego
w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r.

Po przeanalizowaniu gotowości rachmistrzów do realizacji spisu rolnego w terenie metodą wywiadu bezpośredniego (CAPI), podejmuję decyzję o możliwości prowadzenia wywiadów przez rachmistrzów spisowych w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji w formie wywiadów bezpośrednich w terenie, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych.

Wobec powyższego rachmistrz spisowy może realizować spis rolny metodą wywiadu telefonicznego lub wywiadu bezpośredniego. Mając na uwadze bezpieczeństwo rachmistrzów spisowych oraz respondentów, proszę o bezwzględne stosowanie się przez rachmistrzów do „Zasad realizacji spisu metodą wywiadu bezpośredniego w terenie (CAPI)”, które stanowią załącznik do niniejszego komunikatu.

Przed rozpoczęciem wywiadów bezpośrednich rachmistrz jest zobowiązany złożyć do właściwego Urzędu Statystycznego podpisane oświadczenie, stanowiące załącznik do „Zasad realizacji spisu metodą wywiadu bezpośredniego w terenie (CAPI)”.

Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 10 października 2020 r. do odwołania.

Niniejszy komunikat odwołuje decyzję Dyrektora CBS z dnia 30 września 2020 r. o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wyłącznie wywiadów telefonicznych.

 

/-/  Janusz Dygaszewicz

Z-ca Generalnego Komisarza Spisowego

Dyrektor Centralnego Biura Spisowego

 

 

Kolejne konkursy nawiązujące tematyką do spisu rolnego

Zapraszamy na stronę https://opole.stat.gov.pl/aktualnosci/psr-2020-konkursy-dla-przedszkoli-szkol-i-inne,115,1.html.

Oferta konkursów jest zróżnicowana stosownie do grup wieku uczniów i obejmuje następujące propozycje:

  • „Co wiem o rolnictwie na podstawie danych statystycznych ?” – edycja konkursu dla uczniów klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII, a także uczniów szkół ponadpodstawowych;
  • „Spis Rolny z perspektywy przyszłego rolnika” – dla uczniów szkół rolniczych.

W celu ułatwienia przekazywania plików audio-wideo prosimy o zamieszczanie konkursowych filmów na https://drive.google.com/drive/folders/1eWCDpojU7bimP4YAdJHG4iydHmhWViXS?usp=sharing

edu.jpeg

 

Rolniku, mamy dla Ciebie bardzo ważną informację 

W trosce o nasze wspólne zdrowie, decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego, od 1 października do odwołania rachmistrzowie spisowi nie będą realizować wywiadów bezpośrednich w terenie. W tym czasie spis realizowany jest metodami zdalnymi (Internet/telefon). W gminie Krapkowice rachmistrzem jest Emilia Toch-Lignar, tel. 571 501 958. Koordynatorem Gminnego Biura Spisowego jest Małgorzata Meisner, tel. 501 482 264.

W dalszym ciągu spisać możesz się także w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach przy ulicy 3 Maja 17 (budynek I). Zapraszamy na I piętro, do pokoju nr 18 w godzinach pracy Urzędu. Kontakt telefoniczny Lucyna Marzec, tel. 77 44 66 822.

spis rolny w umig.jpeg

Szczegóły na stronie https://spisrolny.gov.pl/aktualnosci/komunikat-dyrektora-centralnego-biura-spisowego-w-sprawie-wywiadow-bezposrednich-w-powszechnym-spisie-rolnym-2020-r

e2bf3b11df0b872112757f1c2fee6e32_XL.jpeg

Plakat.png

Ulotka promocyjna psr.png

Plakat_A4__CMYK__bez_spadw.jpeg

Rolniku, przypominamy, że możesz spisać się w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach przy ulicy 3 Maja 17 (budynek I). Zapraszamy na I piętro, do pokoju nr 18 w godzinach pracy Urzędu. Oczywiście, możesz także liczyć na nasze wsparcie. Na wszelkie pytanie dotyczące samospisu odpowiedzą Małgorzata Meisner oraz Lucyna Marzec.

Nabór na rachmistrza - plakat.jpeg

PDFvademecum PSR 2020.pdf

PDFInformacja o otwartym i konkurencyjnym naborze kandydatów na rachmistrzów terenowych.pdf

DOCXKwestionariusz zgłoszeniowy kandydata na rachmistrza spisowego do PSR 2020 r..docx

DOCXOświadczenie o niekaralności.docx

DOCXOświadczenie.docx

PDFInformacja dotycząca przetwarzania danych osobowych w celu realizacji naboru kandydatów na rachmistrzów terenowych do PSR 2020.pdf

PDFUstawa o Powszechnym Spisie Rolnym 2020.pdf

PDFzarządzenie 410.2020.pdf