Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Narodowy Spis Powszechny 2021

Badanie kontrolne 

W dniach 12-24 listopada 2021 roku na terenie całej Polski odbędzie się obowiązkowe badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Mieszkańcy  wylosowanych do badania kontrolnego mieszkań zostaną powiadomieni listem Prezesa GUS.

grafika badanie kontrolne FB-TW.jpeg

 

 

Odwiedź nas w czwartek, 30 września.png

Nabór na rachmistrzów spisowych 

PDFOgłoszenie o naborze rachmistrzów spisowych 01.09.2021.pdf (2,27MB)

PDFRegulamin naboru rachmistrzow spisowych do NSP 2021.pdf (143,47KB)

DOCXFormularz oferta kandydata na rachmistrza spisowego do NSP 2021.docx (15,68KB)

Dołącz do nas - zostań rachmistrzem.png

Nabór na rachmistrzów spisowych 

PDFOgłoszenie o naborze uzupełniającym rachmistrzów spisowych.pdf (2,26MB)

PDFRegulamin naboru rachmistrzow spisowych do NSP 2021.pdf (143,47KB)

DOCXFormularz oferta kandydata na rachmistrza spisowego do NSP 2021.docx (15,68KB)

Dołącz do nas - zostań rachmistrzem.png

 

Wyniki spisu

Chcesz wiedzieć, o czym decydują wyniki Narodowego Spisu Powszechnego? Zapoznaj się z ulotką. 

 

Wystawa plenerowa 

Spisy ludności - wczoraj i dziś. Już 4 sierpnia na krapkowickim Rynku rozpocznie się wystawa plenerowa w ramach kampanii promocyjnej Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Także 4 sierpnia od 1️⃣0️⃣:0️⃣0️⃣ do 1️⃣3️⃣:0️⃣0️⃣ będą na Państwa czekać pracownicy Głównego Urzędu Statystycznego w Mobilnym Biurze Spisowym. By się spisać, wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty. Serdecznie zapraszamy.

historia_spisow_plakat Krapkowice.jpeg

Informacja Głównego Urzędu Statystycznego 

Szanowni Mieszkańcy!

Główny Urząd Statystyczny przypomina, że na mocy Ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775 z późn. zm.) każda osoba mieszkająca w Polsce ma obowiązek spisania się w NSP 2021.

Odmowa udziału w spisie skutkuje nałożeniem kary grzywny (art.57 i 58 Ustawy  z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej  t.j. Dz. U. 2021 poz. 955). Aktualnie są  już procedowane wnioski o ukaranie osób, które odmówiły spisania się.

 

Spisy ludności - wczoraj i dziś 

Zapraszamy na wystawę plenerową w ramach kampanii promocyjnej Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. 

historia_spisow_plakat Krapkowice.jpeg

Terminy wystawy plenerowej.jpeg

 

Wywiady bezpośrednie 

Drodzy mieszkańcy, przypominamy, że trwa Narodowy Spis Powszechny. Pandemia znacząco zmieniła sposób jego przeprowadzania. Preferowaną formą jest samospis internetowy. Od dzisiaj jednak możliwa jest tradycyjna forma spisu. 23 czerwca rachmistrzowie spisowi rozpoczynają wywiady bezpośrednie, czyli takie, które przeprowadzane są w naszych domach. 

nsp-identyfikator pi some.png

 

Dołącz do nas - zostań rachmistrzem 

Do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jeśli chcecie pomóc w jego przeprowadzeniu, możecie zgłosić swoją kandydaturę na rachmistrza spisowego. Nabór uzupełniający prowadzony jest do 30 czerwca.

PDFOgłoszenie o naborze uzupełniającym rachmistrzów spisowych.pdf (2,40MB)

PDFregulamin-naboru-rachmistrzow-spisowych-do-nsp-2021_v22012021.pdf (143,47KB)

DOCXformularz-oferta-kandydata-na-rachmistrza-spisowego-do-nsp-2021_do-pobrania_28012021.docx (15,22KB)

Dołącz do nas - zostań rachmistrzem.png

 

 

Ja_już_się_spisałem2.jpeg

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021).

Spisać możemy się sami korzystając z aplikacji udostępnionej na stronie https://spis.gov.pl. Osoby, które nie mają komputera lub dostępu do Internetu mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach, ul. 3 Maja 17. Na osobę, która chce się spisać czeka specjalnie przygotowany do tego celu komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów pomocą służą wyznaczeni do tego pracownicy Urzędu.

W Urzędzie można spisać się w godzinach pracy: w poniedziałki od 7.30 do 17.00, wtorki-czwartki od 7.30 do 15.30 oraz w piątki od 7.30 do 14.00.

Jeśli nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza spisowego z numerów 22 828 88 88, 22 279 99 99.

Więcej informacji znajduje się na stronie spis.gov.pl.

Spisz się w Urzędzie

 

 

Telefon od rachmistrza

Jeśli jeszcze nie spisałeś się przez Internet, możesz spodziewać się telefonu od rachmistrza. I choć będzie dzwonił do Ciebie z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99, to mieszkaniec naszej gminy, może nawet Twój znajomy. Narodowy Spis Powszechny w gminie Krapkowice przeprowadza dziewięcioro rachmistrzów. Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych. Wszyscy rachmistrzowie przeszli szczegółowe przygotowanie i zobowiązani są do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Przypominamy także, że w dalszym ciągu można spisać się w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach przy ul. 3 Maja 17. Na osobę, która chce się spisać będzie czekać specjalnie przygotowany do tego celu komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów pomocą będą służyć wyznaczeni do tego pracownicy Urzędu. 

baner_dzwoni rachmistrz-dwa-numery.png

 

Narodowy Spis Powszechny 2021- co? i jak?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) rozpoczął się 1 kwietnia. Od tego dnia została udostępniona aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu.

Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej (profil zaufany, bankowość elektroniczna) lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Nie masz lub nie potrafisz obsługiwać komputera? Nie martw się pomogą Ci urzędnicy

Osoby, które nie mają komputera lub dostępu do Internetu albo nie potrafią obsługiwać komputera mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach, ul. 3 Maja 17 i zgłosić się do punktu do samospisu. Na osobę, która chce się spisać będzie czekać specjalnie przygotowany do tego celu komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów pomocą będą służyć wyznaczeni do tego pracownicy Urzędu.

Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w Urzędzie na konkretną godzinę.

Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

Rachmistrzowie będą dzwonić

Jeśli nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza spisowego z numeru 22 828 88 88.

WAŻNE – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz spisowy, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. PAMIĘTAJ – jeżeli nie chcesz udzielać informacji przez telefon – spisz się sam przez Internet w dogodnym dla Ciebie terminie.

Więcej informacji znajduje się na stronie spis.gov.pl.

Liczymy się dla Polski.png

 

cover photo_FB.jpeg

 

Może zadzwonić do Ciebie rachmistrz

Drodzy mieszkańcy przypominamy, że trwa Narodowy Spis Powszechny. Jego podstawową formą jest samospis, ale swoją pracę przez telefon rozpoczęli także rachmistrzowie spisowi, którzy - z uwagi na pandemię - nie będą realizować wywiadów bezpośrednich do odwołania. Rachmistrzowie będą dzwonić z numeru 22 828 88 88. Każdy z nich ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe. Każdy też rachmistrza może zweryfikować poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/ lub kontakt z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99 (wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza). Jeśli obowiązek spisowy został już zrealizowany przez Internet albo poprzez infolinię spisową nikt do Państwa nie będzie dzwonił w sprawie Spisu. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych.

kto-dzwoni-30-300x202.jpeg

 

Gminne Biuro Spisowe 

Przypominamy, mając na względzie konieczność zapewnienia prawidłowego i sprawnego wykonywania prac spisowych burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, jako Gminny Komisarz Spisowy powołał Gminne Biuro Spisowe w Gminie Krapkowice. 

PDFZarządzenie Nr 548.2021 w sprawie powołania Gminnego Biura Spisowego dla miasta i gminy Krapkowice do przeprowadzenia Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań w 2021 r..pdf (194,28KB)

 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Drodzy mieszkańcy, przypominamy, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który jest obowiązkowy. Jego podstawową formą jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę https://spis.gov.pl/ i przejść do aplikacji spisowej. Osoby, które nie mają możliwości samodzielnego dokonania spisu, mogą skorzystać z dwóch stanowisk przygotowanych w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Spisać można się w godzinach pracy Urzędu w budynku nr 1 przy ulicy 3 Maja 17.

IMG_9226.jpeg

 

Poradnik logowania 

Mieszkańcu nie wiesz, jak dokonać samospisu? Zajrzyj do poradnika DOCXNarodowy Spis Powszechny 2021 - poradnik logowania.docx (547,21KB)  PDFNarodowy Spis Powszechny 2021 - poradnik logowania.pdf (329,19KB)

Poradnik logowania.png

 

Ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Przypominamy, że podstawową formą jest samospis internetowy. Ta forma pozwala nam na udzielenie odpowiedzi na pytania bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę https://spis.gov.pl/ i przejść do aplikacji spisowej.

Metodami uzupełniającymi są spis telefoniczny oraz spis przeprowadzony przy pomocy rachmistrza spisowego. Spisać można się także w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. W budynku nr 1 przy ulicy 3 Maja 17 znajdują się dwa stanowiska do samospisu internetowego.

Co dziesięć lat Główny Urząd Statystyczny pyta mieszkańców Polski między innymi o to „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Otrzymanie wyniki pomagają zarządzać państwem, województwem, powiatem czy gminą.

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Szczegółowe informacje dotyczące spisu znajdują się na stronie https://spis.gov.pl/. Główny Urząd Statystyczny uruchomił także dedykowaną infolinię spisową: 22 279 99 99.

1920x1080px plakat NSP na ekran RGB.jpeg

......................................................................................................

Aplikacja Demo Narodowego Spisu Powszechnego 

Zachęcamy do zapoznania się z wersją demonstracyjną aplikacji spisowej. Dane wprowadzone w wersji demonstracyjnej nie są pobierane do systemu statystyki publicznej i nie podlegają przetwarzaniu. Wszystkie dane wprowadzone do tej wersji aplikacji są przechowywane tylko na czas pracy z aplikacją. Wersja demo znajduje się na stronie https://demo.spis.gov.pl/#/obligations/001/survey?redirect=%2Fobligations

Demo Spis.png

 

Spot NSP 2021 https://youtu.be/jul9zAhOfxs 

Spot NSP 2021 - wersja z tłumaczeniem j. migowego https://youtu.be/vtDR5EVcQqk

........................................................................................................

 

Infolinia NSP już działa!

Zadzwoń pod numer 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00. Do 31 marca, wybierz Kanał 1 i uzyskaj informacje o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021! Spis rusza od 1 kwietnia 2021 r. i wtedy też Infolinia będzie uzupełniona o kolejny kanał „Spisz się przez telefon”. Nasi konsultanci są gotowi do pomocy.

Plakat

 

...........................................................................................................

 

Ważne informacje dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego znajdą Państwo w prezentacji  PDFNSP2021 prezentacja.pdf (625,31KB)

 

1920x1080px plakat NSP na ekran RGB (1).jpeg

............................................................................................................

Decyzją Centralnego Biura Spisowego termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do Narodowego Spisu Powszechnego 2021 został przedłużony do 16 lutego 2021 roku.

 

Nabór kandydatów na rachmistrzów

Informujemy, że od 1 do 9 lutego 2021 roku trwa nabór na rachmistrzów spisowych do Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Kandydatów na rachmistrzów prosimy o zapoznanie się z zamieszczonym poniżej regulaminem i ogłoszeniem oraz o wypełnienie formularza. Wypełniony formularz prosimy składać w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach, ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Szczegóły pod numerami telefonów 77 44 66 840, 501 482 264. 

PDFOgłoszenie o naborze na rachmistrzów spisowych w gminie Krapkowice.pdf (2,50MB)

PDFRegulamin naboru rachmistrzów spisowych do NSP 2021_v.22.01.2021.pdf (143,47KB)

DOCXFormularz-oferta kandydata na rachmistrza spisowego do NSP 2021_do pobrania_28.01.2021.docx (15,22KB)

...............................................................................................

Narodowy Spis Powszechny 

Szczegóły dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 znajdują się na stronie https://spis.gov.pl/

Nrodowy Spis Powszechny.jpeg