Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Oferty inwestycyjne

Strona archiwalna

 

Krapkowice są w pełni zaangażowane w tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej oraz inwestowania. Strategia finansowa i inwestycyjna gminy została ujęta w Planie Rozwoju Lokalnego. Jego przyjęcie było pomocne w uzyskaniu środków finansowych na dotychczasowe inwestycje gminne z Funduszy Europejskich, Banku Światowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Władze Krapkowic dbają o dobrą atmosferę do inwestowania. Licznie przyznane certyfikaty i wyróżnienia („Gmina Fair Play” Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji, „Złota Lokalizacja Biznesu”, „Przejrzysta Polska”, „Grunt na medal”) potwierdzają otwartość gminy na nowe inwestycje i gotowość do nawiązywania owocnej współpracy z inwestorami.

Dla przedsiębiorców chcących inwestować w Krapkowicach przygotowano szereg udogodnień. Mogą oni liczyć na fachowe doradztwo oraz pomoc ze strony instytucji samorządowych, a także ułatwienia przy przygotowaniu terenów pod inwestycję. Dodatkowo samorząd Krapkowic zwalnia z podatku od nieruchomości grunty, budynki i budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w ramach realizacji nowej inwestycji (Uchwała Nr XI/144/2012 Rady Miejskiej w Krapkowicach z dnia 15 lutego 2012 r. w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości stanowiących regionalną pomoc inwestycyjną»).

Znalezienie odpowiedniego terenu to początek sukcesu inwestycyjnego. W związku z tym, gmina Krapkowice przygotowała bardzo atrakcyjne lokalizacje, przeznaczone pod inwestycje.  W planie zagospodarowania przestrzennego Krapkowic przeznaczonych jest ok. 300 ha gruntów pod budowę przemysłowo-usługową:

 • Teren Nr 1 - Węzeł Dąbrówka Górna
  przeznaczony pod zabudowę przemysłowo-składową, usług, handlu,
  obsługi komunikacji - pobierz ofertę inwestycyjną»

 • Teren Nr 2 - Krapkowice, ul.Prudnicka
  przeznaczony pod zabudowę przemysłowo-składową, magazynów, usług,
  baz transportowych - pobierz ofertę inwestycyjną»

 • Teren Nr 3 - Krapkowice, ul.Limanowskiego
  przeznaczony pod zabudowę usługowo-handlową, rzemiosło, przemysł, składy
  oraz obsługę komunikacji - pobierz ofertę inwestycyjną»

 • Teren Nr 4  - Krapkowice, ul.Opolska
  przeznaczony pod zabudowę przemysłową, produkcyjno-usługową,
  baz składowych, magazynów, rzemiosła - pobierz ofertę inwestycyjną»
   

 

Wszystkie obiekty inwestycyjne mają dostęp do podstawowych magistral mediów, przylegają do głównych dróg i nie wymagają rekultywacji przed inwestycją.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy Krapkowice oraz na stronie internetowej Urzędu: www.krapkowice.pl/terenyinwestycyjne.

 

Podmiot udostępniający: Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach
Informację wytworzył(a) lub za treść odpowiada: Beata Stępniowska
Data wytworzenia: 2012-09-19