Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Strategia Rozwoju Wspólnoty Krapkowickiej

W 2000 roku Rada Miejska w Krapkowicach wyraziła zgodę na udział Gminy Krapkowice w realizacji projektu pod nazwą „Strategie Rozwoju Gmin i Powiatów Śląska Opolskiego” w ramach wspólnoty międzygminno-powiatowej obejmującej gminy: Gogolin, Krapkowice, Strzeleczki, Walce, Zdzieszowice i powiat Krapkowicki (Uchwała Nr XVII/277/2000 z dnia 27.06.2000 roku)

Proces planowania strategicznego miał charakter uspołeczniony - powołana została do życia Rada Liderów Lokalnych, będąca reprezentacją wszystkich gmin i powiatu. Prace nad strategią Wspólnoty Krapkowickiej trwały kilka miesięcy. Rada Liderów spotykała się na warsztatach strategicznych, prowadzonych metodą moderacji wizualnej. Istotą prac Rady Liderów Lokalnych była wspólna ocena sytuacji gmin i powiatu, wybór strategicznych kierunków i celów rozwoju, a w efekcie konkretnych przedsięwzięć służących realizacji tych celów.

  • Strategia Rozwoju Wspólnoty Krapkowickiej»
    (Opracowanie powstało w ramach projektu "Strategie rozwoju gmin i powiatów Śląska Opolskiego" koordynowanego przez Związek Gmin Śląska Opolskiego, a dofinansowanego przez Program Partnerstwa dla Samorządu Terytorialnego LGPP).

 

 

 

Podmiot udostępniający: Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach
Informację wytworzył(a) lub za treść odpowiada: Danuta Noskowicz
Data wytworzenia: 2009-10-30